20221031_160321 copy 20221208_144631 copy 20221208_144651 copy
20221208_151727 copy

20221208_144723 copy

کنوپی کمپری وانت های تک کابین مناسب جهت انواع وانت های پادرا پلاس، هایلوکس تک کابین، کارا تک کابین و انواع وانت های مشابه، نوع جدیدی از اتاق های ساخته شده در شرکت آفاکو برای این نوع وانت هاست که جهت عزیمت به سفر با خودرو طراحی شده است. از امکانات در نظر گرفته شده در این خودرو، قابلیت بازشدن سقف کابین و پنجره های دو طرف و درب عقب است. امکان نصب گالونهای آب و سوخت و همچنین نصب چرخ بر روی درب عقب خودرو است. هماهنگی کامل با اتاق خودرو، نصب سریع و آسان، وزن کم و بدنه تمام فلزی با رنگ سفارشی از دیگر امکانات این کانوپی است.
جهت سفارش این کانوپی با شرکت آفاکو تماس حاصل نمایید.

۵ نکته ای که هنگام انتخاب کنوپی وانت پیکاپ برای کمپینگ باید در نظر بگیرید

مهم نیست که برای چیدمان داخلی کنوپی وانت پیکاپ خود به چه روشی اقدام می کنید، چند نکته وجود دارد که باید هنگام خرید کنوپی در نظر بگیرید:
۱- بودجه: کنوپی وانت پیکاپ نو در مقابل دست دوم


کنوپی نو:

بسته به پیکربندی، یک کنوپی وانت پیکاپ جدید می تواند قیمت های متفاوتی داشته باشد. مزیت خرید کنوپی جدید این است که می توان آن را مطابق با نیازهای شما سفارشی کرد و نگرانی بابت آب بندی آن نخواهید داشت زیرا هم دارای گارانتی است و هم بصورت حرفه ای نصب می شود. تولید کننده اطمینان حاصل می کند که کنوپی شما دقیقاً متناسب با وسیله نقلیه شما است.


کنوپی های دست دوم:

می توانید کنوپی های وانت پیکاپ کارکرده را حتی کمتر از نصف قیمت کنوپی نو پیدا کنید، بسته به اینکه چقدر جدید هستند یا چقدر تعمیر نیاز دارند.
اما برای خرید کنوپی دست دوم باید انتظار انجام این کارها را داشته باشید:
پنجره‌ها را مجدداً آب بندی کنید؛
جک های گازی پنجره ها را جایگزین کنید؛
احتمالاً کنوپی را در صورت نیاز دوباره رنگ کنید؛
انجام این کارها سخت نیست اما ممکن است خسته کننده باشد.
همچنین، برای اطمینان از تناسب کنوپی با قسمت بار وانت پیکاپ خود، ابعاد هر کنوپی را قبل از خرید اندازه گیری کنید و این نکته را در نظر بگیرید که ابعاد کنوپی دست دوم بسته به اینکه برای چه خودرویی ساخته شده باشد می تواند متفاوت باشد.

۲- ارتفاع داخلی کنوپی وانت پیکاپ
هنگام کمپینگ در بخش کنوپی پیکاپ، تا آنجا که ممکن است فضای بلند تری می خواهید. هر چه کنوپی پیکاپ شما ارتفاع داخلی بیشتری داشته باشد، فضای بیشتری برای نگهداری وسایل، تعویض لباس، غذا خوردن و حتی نشستن در داخل آن خواهید داشت.
همچنین بلندی ارتفاع، مواردی مانند ساخت یک سکوی برای خوابیدن و یا داشتن یک تشک راحت را آسان تر می کند زیرا فضای عمودی بیشتری برای کار خواهید داشت و در نتیجه گزینه های بیشتری برای انتخاب وجود دارد.
بنابراین هنگام انتخاب یک کنوپی برای کمپینگ روی پیکاپ، توصیه می کنیم از مدل های کابین با ارتفاع زیاد دوری کنید و به دنبال سقف های بازشو باشید که بالاتر از ارتفاع کابین باز شود.

۳-پنجره های کنوپی
هنگام کمپینگ در پشت پیکاپ، تهویه مناسب می تواند تجربه را ایجاد کند یا از بین ببرد. حداقل یک پنجره کشویی یا باز شو (ترجیحاً دو تا برای وزش نسیم) می خواهید.
یک پنجره که به سمت بیرون باز می شود نیز می تواند در هنگام نیاز به دسترسی به چیزهایی که در انتهای لگن پیکاپ قرار دارند، بدون نیاز به بالا رفتن از پیکاپ بسیار مفید باشد.
همچنین نصب پنجره هایی با شیشه های دودی تیره با کیفیت بالا را توصیه می کنیم. این به کاهش گرما، افزایش حریم خصوصی، بهبود توانایی شما در کمپ مخفیانه کمک می کند و کمک می کند تا وسایل خود را از چشمان کنجکاو پنهان نگه دارید.
یکی دیگر از موارد برای افزایش سطح راحتی کمپینگ، نصب یک فن هواکش در سقف پوسته کنوپی است.

۴- پوشش داخلی کنوپی
سردشدن هوای داخل کنوپی و ایجاد قطرات آب در بدنه هنگام کمپینگ، به خصوص در هوای سرد، اجتناب ناپذیر است و هر چه تعداد افراد بیشتری داخل کنوپی باشند، بیشتر مشکل ساز می شود.
یک پوشش نمدی می تواند با جلوگیری از جمع شدن و چکه کردن آب روی شما در هنگام خواب مشکل را کاهش دهد. همچنین نمد مقدار کمی خاصیت عایقی را به پوسته اضافه می کند.

۵- رنگ کنوپی وانت پیکاپ
اگرچه بسیار واضح است، اما رنگ نقش مهمی در کنترل دمای داخل کابین کنوپی دارد. کنوپی وانت پیکاپ سفید یا نقره ای در گرمای تابستان خنک تر است و کنوپی وانت پیکاپ با رنگ تیره تر در زمستان گرم تر خواهد بود.
پیدا کردن کنوپی وانت پیکاپ مناسب برای استفاده در تجربه کمپینگ با وانت پیکاپ کار سختی است، امیدواریم این پست به شما کمک کرده باشد تا تصمیمی آگاهانه بگیرید.
اگر راهنمایی، پیشنهاد یا سؤالی در مورد انتخاب کنوپی مناسب برای کمپینگ خود دارید، لطفاً در بخش نظرات با ما در میان بگذارید!

instaAFACO copy